Wracamy do studia, nadciąga druga fala rozmów o rzekach

Czas płynie. Jak rzeka. A to oznacza, że coraz bliżej do startu drugiego sezonu podcastu „Zdrowa rzeka”.

Możemy uznać, że ten drugi sezon „przyszedł na świat” w niedzielę 4 lutego, kilka minut po godz. 10 w warszawskim Studiu PLAC. Nagraliśmy dla Was rozmowę, która jest przejściem między sezonami, czymś na kształt odcinka zerowego przed drugą serią.

A było o czym pogadać, bo dużo się dzieje w Fundacji Zdrowa Rzeka (to zmieniona nazwa Fundacji Hektary Dla Natury). Przed mikrofonami zasiedli: dr inż. Ilona Biedroń – Prezeska Fundacji, koordynatorka i opiekunka merytoryczna podcastu, Fundator – Piotr Sielicki, Wiceprezes Fundacji i Redaktor Robert Feluś, który prowadził rozmowy w pierwszym sezonie i będzie miał przyjemność i zaszczyt robić to nadal.
Trochę wspominaliśmy. Jak to się stało, że Ilona spotkała Piotra. Podpowiadamy: na rzeką. Reszta szczegółów w odcinku. Jak kiełkował pomysł na podcast i skąd pomysłodawcy wytrzasnęli prowadzącego.
Ale oczywiście najwięcej czasu w rozmowie upłynęło na opowiadaniu o tym, co nas czeka. Ilona i Piotr wyjaśnili, dlaczego doszło do zmian w Fundacji, o jej nowej strukturze organizacyjnej i jej celach. No i o tym, czego i kogo się spodziewać w drugiej edycji podcastu. A będzie się działo, bo lista zaproszonych gości zacna. Nazwiska wypłyną, gdy już wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Ale zapewniamy, że to będzie top of the top ludzi, którzy się znają na rzekach, którzy je sobie umiłowali, którzy są z nimi powiązani.

Czy wszystkie rozmowy będą prowadzone w studiu? Otóż może się zdarzyć tak, że czasem załoga podcastu z gościem albo gościnią wyjdzie w teren, najlepiej gdzieś nad rzekę, żeby tam porozmawiać.
Jedno się nie zmieni. To nadal będą rozmowy bez czasowego kagańca. Będą płynąć swobodnie, jak zdrowa rzeka. Nie będą montowane, nic z nich nie będzie wycinane, nie będziemy robić dubli. Będą po prostu szczere.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Powstaje kalendarz nagrań. Drugi sezon podcastu „Zdrowa rzeka” coraz bliżej. A czy będzie trzeci sezon? Odpowiemy trochę przewrotnie i tajemniczo: może nie będzie takiej potrzeby, bo ten drugi będzie płynął i płynął. Bez końca. Jak rzeka…

Studio Plac fot. Zdrowa Rzeka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *